Loading...

Časté dotazy

Většinu zájemců o právní služby zajímají v úvodu základní informace o průběhu a formě spolupráce. A proto jsme připravili tento přehled nejčastějších dotazů.

Pokud jste zde nenašli informaci, která zajímá právě Vás, neváhejte se zeptat e-mailem, telefonicky nebo přes kontaktní formulář na konci této stránkyRádi Vám odpovíme.

Protože advokát je odborník, který dokáže předcházet problémům, což ve výsledku šetří vaše peníze. Když například prodáváte byt za několik milionů, tak se dobře napsaná smlouva opravdu vyplatí.

Ano, vzor z internetu si stáhnout můžete. Ale je třeba vědět, jestli se zrovna pro váš problém vzor hodí a jestli není ve vaší situaci lepší řešení. V právu platí, že záleží na každém slově. I drobná nejasnost ve smlouvě se vám ve výsledku může vymstít.

Advokát umí také prověřit druhou smluvní stranu. Sebelépe napsaná smlouva či žaloba vám může být k ničemu, když je na protistranu deset exekucí. Advokát je člověk, který hájí vaše práva. Zejména ve sporech, kde „lítají emoce“, je velmi výhodné, když za vás jedná někdo věcně a racionálně.

Ano, na všechny informace, které se dozvíme, se vztahuje povinnost advokátní mlčenlivosti. To znamená, že cokoliv se dozvíme, zůstane pouze mezi námi.

Často býváme u soudu a proto doporučujeme si schůzku domluvit telefonicky, jinak se může stát, že u nás v kanceláři zrovna nikdo nebude.

Při prvním telefonátu si domluvíme čas setkání a většinou také v hrubých rysech vysvětlíte, v čem bychom vám mohli pomoci. Na schůzku je dobré přinést podstatné dokumenty, které se k věci vztahují.

Na schůzce pak dohodneme všechno podstatné. Podepíšeme si plnou moc a smlouvu o zastoupení.

Domluvíme si, jak velká bude záloha na právní služby. Pak dle dohody rovnou jednáme s protistranou nebo vám nejprve připravíme analýzu, abyste věděli, jaké máte možnosti a kolik vás to bude stát.

I když jsme raději, když se můžeme osobně potkat, není to problém.

Komunikujeme hlavně přes přes e-mail a telefon. Nabízíme i konzultace přes skype či zoom nebo jinou obdobnou službu, které dáváte přednost. Většina věcí jde uspokojivě vyřešit i takto na dálku.

Jistě, jako advokáti můžeme zastupovat klienty jak před soudem, tak i před úřadem či zaměstnavatelem. Od chvíle, kdy je podepsána plná moc, můžeme jednat s protistranou. Nemusíte tak jednat s nepříjemným nájemníkem nebo bývalým manželem osobně.

Zašleme vám fakturu, přičemž v předmětu uvádíme z důvodu mlčenlivosti jen „Právní služby“. Pro vaši informaci posíláme tabulku s detailním vyúčtováním jednotlivých úkonů v odděleném dokumentu.

Cena, kterou zaplatíte, se odvíjí od složitosti případu: podstatné je množství podkladů, počet soudních jednání, složitost vyjednávání s protistranou. Většinou jsme schopni aspoň zhruba předem odhadnout, kolik času nám případ zabere, v některých případech je takový odhad ale zavádějící (např. když protistrana dělá „obstrukce“, když se objeví nové informace, které podstatně mění situaci atd.).

S čím můžete přibližně počítat:

  • jednoduchý nesporný rozvod, kdy se manželé na všem dohodnou: úvodní konzultace, sepsání návrhu na rozvod a dohody o vypořádání společného jmění manželů: cca 8 – 10 000 Kč (bez soudního jednání)
  • jednoduchá darovací či kupní smlouva: cca 8 000 – 13 000 Kč (plus poplatky katastru)

RYCHLÝ DOTAZ

Máte dotaz, na nějž jste zde nenašli odpověď? K položení dotazu můžete kromě e-mailu či telefonu použít tento rychlý kontaktní formulář. Obvykle se ozveme do druhého pracovního dne.